خانه / مقالات برنامه نویسی / حقوق برنامه نویس پایتون

حقوق برنامه نویس پایتون

بعد از اینکه دو مقاله حقوق برنامه نویس جاوا در ایران و حقوق برنامه نویس سی پلاس پلاس در سایت منتشر کردیم تعدادی از کاربران در مورد حقوق برنامه نویس پایتون سوال پرسیدند. در این مقاله میخواهم به صورت کامل در مورد حقوق برنامه نویس پایتون صحبت کنم و بگم معمولا کسی که پایتون کار میکند و استخدام می شود ماهانه چه مقدار حقوق میگیرد.

قبل از اینکه در مورد حقوق برنامه نویس پایتون صحبت کنیم و بگیم یک برنامه نویس پایتون چه مقدار درآمد دارد در مورد این صحبت کنیم که آیا پایتون در ایران بازار کار دارد و اگر دارد در چه بخش هایی است و بعد در مورد حقوق برنامه نویس پایتون صحبت میکنیم.

تجربه شخصی و آمار خودم

راسیتش آمار دقیق و درستی در مورد بازار کار پایتون در ایران وجود ندارد. اما چیزی که من خبر دارم و از خیلی از دوستان سوال کردم متاسفانه هنوز برنامه نویسی پایتون در ایران جای نیفتاده است. اگر بر اساس واقعیت بخواهیم حرف بزنیم فعلا بازار برنامه نویسی ایران دست چند زبان و تکنولوژی خاص است مثل محصولات دات نت (سی شارپ، ASP.Net و زامارین)، زبان برنامه نویسی PHP (بخصوص فریم ورک لاراول) و اندروید استودیو، بقیه زبان های برنامه نویسی در ایران بازار کار آنچنانی ندارند.
البته این رو هم ذکر کنم در بعضی شرکت ها از زبان های پایتون، روبی، جاوا و … استفاده می شود اما همه گیر نشده اند. معمولا در ایران کسانی که به صورت حرفه ای پایتون کار کنند خیلی کم است و میتوان گفت اگر شما به این زبان تسلط داشته باشید میتوانید حقوق قابل قبولی دریافت کنید.

شاید برای شما سوال شود از زبان برنامه نویسی پایتون در ساخت چه نرم افزارهایی استفاده می شود. این رو باید بگم زبان پایتون، یک زبان چند منظوره است یعنی میتوانید برای هر پلتفرمی باهاش برنامه نویسید از برنامه نویسی وبسایت گرفته تا نوشتن انواع اپلیکیشن موبایل، پس اگر میخواهید حقوق خوبی داشته باشید باید به این زبان به صورت کامل مسلط شوید. 

حقوق برنامه نویس پایتون

بعد از این همه صحبت امدیم سر بحث اصلی یعنی حقوق برنامه نویس پایتون، همان طور که در مقاله درآمد برنامه نویس در ایران صحبت کردیم حقوقی دریافتی شما برای برنامه نویسی به چند عامل مهم بستگی دارد که در بخش پایین به صورت لیست آورده ایم:

  • زبان برنامه نویسی
  • شهر محل کار 
  • میزان تخصص 
  • میزان تجربه 
  • سابقه کار 
  • پست سازمانی 

حقوق برنامه نویس پایتون در ایران

بر اساس این لیست بالا مشخص می شود حقوق برنامه نویس پایتون چه مقدار است و بر اساس چه چیزهایی محاسبه می شود. بر اساس آماری که من دارم یک برنامه نویسی پایتون که در تهران فعالیت می کند و حدود یکی دو سال تجربه کاری دارد بین ۲٫۵ تا ۶ میلیون حقوق ماهانه به همراه بیمه دریافت میکند. البته این حقوق برای کسی است که به زبان برنامه نویسی پایتون مسلط است و میتواند هر پروژه ای رو بنویسد.
البته حقوق های بین ۱ تا ۲ میلیون هم داشتیم که بر اساس صحبت مسئولین شرکتها برای کسانی است که تازه کار هستند و در حال تجربه آموزی و یادگیری می باشند. 
در این بین چند نفری هم بودند که بیشتر از ۶ میلیون حقوق میگرفتند آن هم به خاطر این بود به عنوان برنامه نویس ارشد فعالیت میکردند و سابقه کار داشتند یا مسئول و مدیر پروژه بودند. 

نتیجه: پس بر اساس آماری که داریم هر برنامه نویس پایتون با توجه به لیست بالا حقوقی بین ۱ تا ۸ میلیون دریافت میکند که این میزان بسته به تسلط، سابقه کار، پست سازمانی و میزان تجربه می باشد. 


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید با Basic4Android – مقدماتی

یکی از محیط های برنامه نویسی جذاب برای اندروید، محیط Basic4Android می باشد چون این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *